Geografia dzielnicy

Obszar Dzielnicy Śródmieście wyznaczają następujące granice:

  • Południowa granica przebiega od linii brzegowej Zatoki Gdańskiej na zachód skrajem plaży, następnie osią ul. Zawiszy Czarnego dochodząc do Placu Grunwaldzkiego.
  • Skrajem zadrzewień granica omija wzniesienie Kamiennej Góry, skręca na południe w ul. Słowackiego, przebiega osią ul. Bema i dochodzi do Alei Marszałka Piłsudskiego.
  • Granica skręca na zachód do torów kolejowych, skręca na północ i przebiega torami kolejowymi w kierunku północno-zachodnim mijając stację Gdynia Stocznia dochodzi do Osady Kolejowej. W tym miejscu granica skręca na północ przebiegając w poprzek terenów kolejowych do ul. Janka Wiśniewskiego.
  • Następnie granica skręca w kierunku północno-zachodnim i biegnie wzdłuż terenów kolejowych przecinając Estakadę Kwiatkowskiego, aż do ul. Puckiej gdzie skręca w kierunku północnym.
  • Północna granica dzielnicy przebiega od ul. Puckiej wzdłuż torów kolejowych w kierunku północno-wschodnim przecinając Estakadę Kwiatkowskiego. Na wysokości ul. Nasypowej skręca na południe wzdłuż granicy Stoczni Marynarki wojennej i biegnie wzdłuż linii brzegowej aż do falochronu przy basenie XI i dalej wzdłuż lini brzegowej Zatoki Gdańskiej biegnie na południe.

Wydarzenia

<<  Lutego 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Reklama
Reklama